3. 2. 2016

Jak si vybrat vhodný typ vlasů k prodloužení

Pokud jste se rozhodli investovat do přírodních lidských vlasů, nemusíte mít obavu o jejich přirozený vzhled. Jednotlivé typy lidských vlasů se od sebe liší zejména strukturou, odolností a samozřejmě i cenou. K nejdražším patří panenské vlasy, které nebyly nikdy barveny či jinak chemicky upravovány.

Při rozhodování byste měli zvážit, zda vlasy budete chtít často barvit a upravovat například pomocí žehličky a kulmy. V takovém případě je vhodné investovat do vysoce kvalitních vlasů s dlouhou životností. Pokud si nepotrpíte na změny image a prodloužené vlasy neplánujete zatěžovat častými úpravami, můžete s klidem zvolit i cenově dostupnější varianty. I ty při správné péči vydrží krásné několik let.

Pravé vlasy k prodloužení se dělí podle etnických skupin: asijské, indické, brazilské nebo evropské panenské. K nejžádanějším patří evropské vlasy, jejichž výhodou je vysoká trvanlivost, lesk a odpovídající odstíny. Vlasy asijského původu mají omezenou nabídku odstínů; světlejší bývají sušší a slabší, jelikož jsou výrazně chemicky odbarvované. Takové vlasy nejsou příliš vhodné k dalším úpravám barevnosti, snáze se zacuchávají a k péči o ně je nezbytné používat speciální přípravky.

Středoevropské vlasy pocházejí z výkupů v České republice, na Slovensku, v Polsku a okolních státech. Patří k nekvalitnějším, ale zároveň nejdražším. Při šetrném zacházení vám vydrží čtyři i více let. Prodávají se často v copech, při pramínkování se rozdělí na tenké pásky, které je možné připravit pro různé metody prodlužování. Můžete je bez obav barvit, natáčet nebo žehlit. U panenských vlasů ovšem nelze garantovat přesnost odstínu podle vzorníku.

Východoevropské vlasy se vykupují v Rusku, na Ukrajině, v Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bulharsku, Moldávii nebo Bělorusku. Ve srovnání se středoevropskými vlasy mívají přirozeně tmavší odstíny, světlé jsou často již odbarvované, ale stále vhodné k dalším úpravám. Východoevropské vlasy vám při správné péči budou dělat radost dva až tři roky.